ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Podziel się

Alternatywne metody leczenia powszechnych problemów zdrowotnych charakteryzują się tym, że można to zrobić w miarę prostym, łatwym i tanim sposobem.

Dolegliwości te, są spotykane „prawie” u każdej osoby, a ich leczenie kosztuje czasem duże pieniądze, nie wspominając już o tym, że czas leczenia może być długi i może jeszcze pozostać jakiś skutek uboczny. Poniżej przedstawiam listę tych pospolitych dolegliwości i ich alternatywne koszty „metod” leczenia. Każda wskazówka ma na celu ratowanie zdrowia i Twego portfela!

Alergie

Kichanie, łzawienie oczu, swędzenie w nosie, pieczenie w gardle. Co robić w tej sytuacji?

Pospolity sposób. Najlepiej udać się do lokalnego sklepu ze zdrową żywnością lub na targ rolników i kupić sobie słoik czystego, naturalnego miodu wytworzonego na obszarze odległym max o 50 km od Twego domu. Wystarczy jedna łyżeczka, dwa razy dziennie, aby złagodzić objawy alergii, wykorzystując „system” niewielkich ilości pyłku w miodzie. Miód to sprawdzone i „prawdziwe” naturalne lekarstwo, które działa!

“Zajrzyj w siebie! W twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać.”

Marek Aureliusz

Zgaga

Osoby mające z tym problem znają te objawy. Te straszne pieczenie. Ten nieprzyjemny smak w ustach.

Tani sposób. Jeśli masz refluks kwasu żołądkowego, zrobisz prawie wszystko, aby się go pozbyć. Możesz zaoszczędzić pieniądze, próbując użyć w tej „kuracji” – octu jabłkowego. Tylko jedna lub dwie łyżeczki octu jabłkowego na dwadzieścia minut przed posiłkiem może zmniejszyć nadprodukcję kwasu w Twoim systemie trawiennym.

Koszt butelki octu jabłkowego względem środków z apteki jest dość niski!

Uwaga: Długotrwałe stosowanie środków tłumiących kwas powoduje, że organizm będzie go kompensował, kontynuując nadprodukcję kwasu, co spowoduje uzależnienie od leku dostępnego bez recepty. Ocet jabłkowy nie ma takiego efektu.

Bezsenność

Cierpisz na bezsenność, nie jesteś sam.

Naturalny sposób. Przyjmowanie leku nasennego bez recepty lub na receptę może powodować działania niepożądane i uzależnienie. Kozłek lekarski – „waleriana” to naturalne zioło które uspokojenia ciało i umysł, gdy jest przyjmowane w przepisanych dawkach. W przeciwieństwie do przepisywanych przez lekarzy środków nasennych, które mogą prowadzić do uzależnienia, „waleriana” jest niedrogim zmiennikiem.

Uwaga

  • Nie należy przedawkować waleriany. Nawet jeśli jest to naturalne zioło, może powodować działania niepożądane, takie jak niespokojny sen, senność, bóle głowy i rozstrój żołądka.
  • Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, nie używaj waleriany.
  • Jeśli obecnie zażywasz leki na bezsenność lub lęk, też nie używaj waleriany, chyba że poleci to Twój lekarz.
  • Jeśli masz chorobę wątroby, unikaj stosowania waleriany.

Stres

Wszechobecny stres związany z naszym życiem, pracą, otoczeniem – wszyscy go doświadczamy.

Zdrowy sposób na stres. Ironią tego wszystkiego jest to że „walka” ze stresem kosztuje duże pieniądze! Niepokój, bezsenność, zaburzenia trawienia, bóle głowy, wysokie ciśnienie krwi i depresja są częstymi ubocznymi skutkami stresu. Przychodnie i poradnie medyczne są zapełnione pacjentami cierpiącymi z powodu stresu.

Jak więc zaoszczędzić pieniądze i „siebie”?  Zapisz przyczyny stresu na jednej stronie kartki papieru i kilka sugerowanych rozwiązań z drugiej strony. Posiadanie planu działania tworzy poczucie wzmocnienia, które może znacznie zmniejszyć stres. Koszt? Wycen sam!

Wysypki na skórze

Ponieważ istnieją różne rodzaje wysypek skórnych, ważne jest, aby najpierw znaleźć przyczynę swojej. Czerwona, podrażniona, swędząca skóra może być wynikiem stresowego zapalenia skóry lub reakcji alergicznej na coś w naszym otoczeniu, takich jak lateks, kremy na bazie alkoholu lub nasycone substancjami chemicznymi filtry przeciwsłoneczne. Zamiast po prostu maskować objawy poprzez kontynuowanie zakupu kremów bez recepty, sugeruję wizytę u alternatywnego lekarza, który może dostać się do źródła problemu i całkowicie wyeliminować wysypkę. Na dłuższą metę będzie to wybór oszczędzający pieniądze i skórę!

Ból pleców

Ból przy schylaniu się, ból podczas stania. Miliony ludzi cierpią z powodu przewlekłego bólu pleców. Jeśli jesteś jednym z nich, istnieje naturalne, niedrogie sposób leczenia „zapalenia”, które powoduje ból. Kwasy Omega 3 to naturalny środek przeciwzapalny, który nie ma żadnych skutków ubocznych w porównaniu z dostępnymi bez recepty środkami przeciwbólowymi. W odróżnieniu od leków przeciwbólowych, Omega 3 pomaga organizmowi leczyć się naturalnie, zamiast po prostu maskować objawy. Super oszczędności dla naszego ciała i kieszeni.

Nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi)

Wysokie ciśnienie krwi staje się coraz bardziej powszechną dolegliwością, a to z powodu że poziom stresu wzrasta, a nasza aktywność fizyczna spada. Dobre wieści są takie, że „sposób” naturalnego leczenia nadciśnienia tętniczego jest najprawdopodobniej już w Twoim domu.
Co to jest – niedrogi, ultra popularny lek? Czosnek!  Allicyna, aktywny składnik czosnku, rozluźnia naczynia krwionośne, zmniejszając ciśnienie i zapobiegając dalszemu uszkodzeniu naczyń krwionośnych. Najlepsze korzyści z czosnku uzyskuje się, stosując go w jego surowej postaci; pokrojone w kostkę lub pokrojone w jedzenie. Jednakże, jeśli wolisz, suplementy czosnku są również skuteczne w obniżaniu ciśnienia krwi.  Przez takie działanie możemy poczynić znaczne oszczędności dla naszego zdrowia i budżetu!

Przedstawiłem powyżej, kilka dolegliwości i kilka „alternatywnych” sposobów ich leczenia. Czy skuteczne? Ze swej strony powiem że tak. Jeśli Ty znasz inne „Alternatywne metody leczenia powszechnych problemów zdrowotnych”, to podziel się nimi w komentarzu.

Tagi
Stanisław Mesjasz

Pasjonat "Zdrowego stylu życia" w prawdziwym tego słowa znaczeniu (ale nie do przesady). Poprzez swój "Rozwój osobisty" doskonalenie swego postępowania i charakteru. Moje motto: Mieć życie dla siebie!

    1

Może ci się spodobać również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *