ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Podziel się

Lęk i sporadyczny niepokój jest normalną częścią życia, ale gdy staje się on chroniczny lub zaczyna zakłócać codzienne życie, może być uciążliwy dla naszego zdrowia. I z tego też powodu, może właśnie nadszedł czas, aby uzyskać wsparcie w tej materii.

Naturalne „rozwiązania” na lęki i niepokój, są często dostępne w naszym otoczeniu, jednak nie zawsze umiemy je „dostrzec” i z nich skorzystać. Niektóre osoby niechętnie zwracają się do „społeczności” medycznej o pomoc, ponieważ nie chcą leków na receptę, które mogą powodować uzależnienie lub inne skutki uboczne. Jest to zrozumiale.

Poniżej przedstawiam naturalne środki do leczenia lęku, które mogą pomóc.

“Powietrze, światło, odpoczynek uzdrawiają, lecz największe ukojenie płynie z kochającego serca.”

Theodor Fontane

Środek homeopatyczny – Ignatia Amara

Celem leczenia homeopatycznego jest utrzymanie lub przywrócenie zdrowia poprzez wzmocnienie naturalnej zdolności organizmu do samoleczenia, pobudzanie organizmu do uzyskania naturalnej, wewnętrznej równowagi, tzw. homeostazy dynamicznej. Homeopatia wymyka się naukowym wyjaśnieniom, a fizyka kwantowa zmierza w kierunku wyjaśnienia, jak to działa. Jest używana skutecznie od ponad 200 lat. Jeśli podejmiesz decyzję o wypróbowaniu tego sposobu (homeopatii), polecam najpierw skonsultować się z naturopatą, aby znaleźć właściwe dawkowanie dla twoich indywidualnych potrzeb.

Naturalne zioło – Waleriana

Kozłek lekarski (waleriana) należy do naturalnych ziół, które pomaga w uspokojeniu ciała i umysłu przy przyjmowaniu zaleconej dawki. Jest powszechnie stosowany w leczeniu bezsenności, ale sprawdza się również w przypadku leczenia lęku.

Uwaga :

Nie należy przedawkować waleriany. Nawet jeśli jest to naturalne zioło, może powodować działania niepożądane, takie jak senność, bóle głowy i rozstrój żołądka. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, też nie używaj waleriany. Jeśli obecnie zażywasz leki na bezsenność lub lęk, nie używaj waleriany, chyba że poleci to Twój lekarz. Jeśli masz chorobę wątroby, też unikaj stosowania waleriany.

Suplement – Magnez

Magnez jest wykorzystywany i niezbędny aż dla 300 reakcji enzymatycznych organizmu. Jednym z objawów niedoboru magnezu jest lęk i skłonność do łatwego przestraszania się. Jak na ironię, kortyzol – hormon stresu organizmu, powoduje duże zużycie magnezu. Magnez występuje naturalnie w żywności, takiej jak: kurczaki, liściaste warzywa, owies, kakao, orzechy i nasiona oraz produkty pełnoziarniste. Jeśli zdecydujesz się na suplement magnezu, weź chelatowy magnez, ponieważ jest najlepiej przyswajalny przez organizm.

Naturalne – Esencje kwiatowe

Esencja kwiatowa działa i uzdrowia ciało na poziomie energetycznym, podobnie jak homeopatia. Osika, rzepik są pomocne w łagodzeniu niepokoju. Esencje kwiatowe, podobnie jak homeopatia, działają na energię jednostki. Polecam eksperymentowanie z nimi powoli, pojedynczo, aby zobaczyć, co najlepiej pasuje do Twoich indywidualnych potrzeb.

Naturalne zioło – Rumianek

Filiżanka herbaty z rumianku pomaga uspokoić umysł przed snem i jest również stosowana w leczeniu lęku. Aby uzyskać nieco więcej mocy, rumianek można przyjmować jako nalewkę lub w postaci kapsułek.

Uwaga :

Jeśli jesteś uczulony na rośliny z rodziny stokrotek, masz zaburzenia krwawienia lub przyjmujesz leki, które zwiększają ryzyko krwawienia, lub jeśli jesteś w ciąży, lub karmisz piersią, nie używaj rumianku. Często występującymi działaniami niepożądanymi jest senność w połączeniu z innymi lekami uspokajającymi. Zachowaj ostrożność, jeśli masz leki na cukrzycę lub wysokie ciśnienie krwi.

 

Cdn.  >>>>>> Naturalne „rozwiązania” na lęki i niepokój cz.2

Tagi
Stanisław Mesjasz

Pasjonat "Zdrowego stylu życia" w prawdziwym tego słowa znaczeniu (ale nie do przesady). Poprzez swój "Rozwój osobisty" doskonalenie swego postępowania i charakteru. Moje motto: Mieć życie dla siebie!

    1

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *