ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Podziel się

Druga część artykułu Naturalne „rozwiązania” na lęki i niepokój cz.1, przedstawia inne alternatywne rozwiązania, które mogą pomóc w tych stanach i poprawić nasze samopoczucie.

Suplement – Witamina B3

Ponieważ niacyna – witamina B3 jest odpowiedzialna za wspomaganie systemu neurotransmisji mózgu, niedobory tej witaminy są powiązane z lękiem i depresją. Pokarmy takie jak łosoś, kurczak, czerwone mięso, tuńczyk, produkty mleczne i grzyby zawierają naturalną niacynę. Możesz również uzupełnić dietę witaminą B3 w kapsułce lub płynnej formie. Częstym działaniem niepożądanym niacyny jest uderzenie gorąca, jeśli stosuje się ją w dużych dawkach.

“Nie bać się, to przeżyć swój lęk i nie stać się jego ofiarą.”

K. Miller

Aktywność – Przelej na papier

Pisanie może wydawać się dziwnym „naturalnym lekarstwem” na lęk, ale pomaga. Jeśli twoje zmartwienia wynikają z zbyt wielu rzeczy do zrobienia, lub problemów finansowych, lub biznesowych, napisanie swoich myśli na kartce papieru jest wielkim przełamaniem stresu (lęku)!

Spróbuj tego: napisz swoje zmartwienia po lewej stronie pod napisem „Stres”, a po prawej pod „Rozwiązania”, zapisz możliwe rozwiązanie twoich problemów. Posiadanie planu działania tworzy poczucie wzmocnienia, które może znacznie zmniejszyć Twój niepokój.

Aktywność – Ćwiczenia fizyczne

Kiedy ćwiczysz, Twoje ciało uwalnia naturalne endorfiny zwane serotoniną, które dają ci natychmiastowy nastrój i pomagają uwolnić „nerwowe napięcie”. Nie musisz od razu biegnąć na siłownię – szybki marsz lub spacer, tańczenie do ulubionej muzyki podczas podnoszenia ciężarów o wadze 1 kilograma lub nawet energiczne sprzątanie domu może dać ci pozytywny impuls potrzebny do uwolnienia się od stresu.

Aktywność – Medytacja

Kiedy czytasz słowo „medytacja” – „wizje milczących mnichów pogrążonych w niewygodnych pozycjach, przez wiele godzin”, może to być pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci  na myśl w takim momencie. Medytacja jest po prostu sposobem na wyciszenie myśli.

Spróbuj tego: znajdź wygodne „krzesło” w miejscu, w którym będziesz „pracować” nieprzerwanie przez co najmniej dwadzieścia minut. Usiądź na krześle, zamknij oczy i wycisz się. Oddychaj głęboko przez nos, powtarzając oddech od 5 do 10 razy, a potem pozwól swojemu oddechowi powrócić do naturalnego rytmu i pozwól, by twoje myśli „dryfowały w przestrzeni”.

Czasami pomocne jest skoncentrowanie się na mantrze, tylko jednym lub dwóch słowach, takich jak: „pokój” lub „spokój”, aby pomóc oczyścić umysł. Dziesięć do dwudziestu minut dziennie może zdziałać cuda!

Uwaga :

Jeśli twój lęk jest związany z niedawnym lub przeszłym urazem, nie wprowadzaj znaczącej poprawy nastroju i dobrego samopoczucia, dobrze jest też skonsultować się z wykwalifikowanym terapeutą, który może mieć dodatkowe sugestie dotyczące leczenia lęku i niepokoju. Jeśli w każdej chwili myślisz o zaszkodzeniu sobie lub innym, natychmiast zadzwoń do centrum kryzysowego.

Niektóre z powyższych naturalnych środków zdziałały cuda w moim życiu. Mam nadzieję, że Ty też możesz „wypróbować” te sposoby. Sam ocenisz czy działają.

Tagi
Stanisław Mesjasz

Pasjonat "Zdrowego stylu życia" w prawdziwym tego słowa znaczeniu (ale nie do przesady). Poprzez swój "Rozwój osobisty" doskonalenie swego postępowania i charakteru. Moje motto: Mieć życie dla siebie!

    1

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *