ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Podziel się

Leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi zwane jako „Apiterapia”, nie oznacza że te „produkty” – miód, propolis czy mleczko pszczele, ogranicza się tylko do domowego zastosowania, lecz stosuje sieje także w leczeniu. Należy dodać że substancje pochodzące z produktów pszczelich, są także wykorzystywanie do produkcji leków, które stosuje się w wielu dziedzinach medycyny konwencjonalnej.

Produkty pszczele jako lek – przykład zastosowania….

Leczenie dziecięcego kaszlu miodem

Kaszel pod wpływem wirusowej infekcji górnych dróg oddechowych (bez poprzedzającej infekcji) jest niezwykle powszechny wśród dzieci. Kaszel w nocy przeszkadza nie tylko dziecku, ale także rodzicom. Dzieci potrzebują odpoczynku, aby wyleczyć się z infekcji, a kaszel pozbawia je tego odpoczynku. Aby powstrzymać kaszel u dziecka, rodzice stosuję różne dostępne preparaty, dostępne na lub bez recepty, które zawierają środki przeciwkaszlowe (słowo tussive odnosi się do kaszlu), leki obkurczające, środki wykrztuśne, środki przeciwgorączkowe i leki przeciwhistaminowe. Jednak dane sugerują, że te preparaty nie dają oczekiwanej ulgi i mogą być czasami niebezpieczne.

“Chwaliła się raz rzepa przed całym ogrodem, że jest bardzo smaczna z miodem. Na to miód się odezwie i tak jej przygani: A ja jestem smaczny i bez pani!”

Jan Brzechwa

Zastosowanie produktów pszczelich w leczeniu

Wyniki wielu badań sugerują, że pojedyncza dawka miodu może zmniejszyć intensywność kaszlu i śluzu u dzieci. Wykazano również, że miód poprawia jakość snu zarówno u dzieci, jak i u rodziców. Wreszcie, WHO od 2001 roku poleca miód do leczenia kaszlu.

Ogólnie rzecz biorąc, miód jest bezpieczny i tani, dzięki czemu jest polecanym naturalnym produktem w leczeniu kaszlu. Należy jednak pamiętać, że miód nie powinien być podawany dzieciom w wieku poniżej 12 miesięcy, ponieważ może on zawierać Clostridium botulinum, co powoduje zatrucie jadem kiełbasianym – rzadką chorobę, która powoduje paraliż. Wreszcie miód podawany dzieciom powinien zawsze pochodzić z „dobrego źródła”.

Podsumowując można powiedzieć że w terapii uzdrawiania miodem lub innymi produktami pszczelimi drzemie olbrzymi potencjał. Efekty lecznicze tych produktów są prawdopodobnie wieloczynnikowe i obejmują: efekt osmotyczny, zawartość nadtlenku wodoru, zawartość składników odżywczych, zawartość przeciwutleniaczy, prostaglandyny, tlenek azotu, zawartość nadtlenku wodoru i immunomodulację.

Korzystając z terapii przy użyciu miodu, mleczka pszczelego, pyłku pszczelego, jadu pszczelego itp.; powinniśmy pozyskać informację, czy dany produkt, nie będzie szkodliwy dla naszego organizmu. Jeśli mamy wątpliwości co do tej metody leczenia, najlepiej skonsultować się z lekarzem. Nasz lekarz pomoże ocenić „ciężkość” naszej choroby oraz może nam dostarczyć więcej informacji na temat przydatności wszelkich potencjalnych terapii związanych z produktami pszczelimi.

Tagi
Stanisław Mesjasz

Pasjonat "Zdrowego stylu życia" w prawdziwym tego słowa znaczeniu (ale nie do przesady). Poprzez swój "Rozwój osobisty" doskonalenie swego postępowania i charakteru. Moje motto: Mieć życie dla siebie!

    1

Może ci się spodobać również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *