ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Podziel się

Suplementy diety wspomagające „Zdrowy Styl Życia” są różnie postrzegane przez wiele osób – jedni widzą same zalety ich stosowania, a inni nawet nie zwrócą na nie uwagi.  W ciągu ostatnich kilku dekad suplementy diety stały się coraz bardziej popularne w Polsce.

Większość osób które teraz „używają” ziół, witamin, minerałów i innych naturalnych suplementów, w formie dodatku do swojej diety, uważają że takie produkty są im w stanie pomóc, we  wszystkim, na wszystkie schorzenia –  zaczynając od bólu stawów do poprawy całego stanu zdrowia (uwzględniając nawet choroby nowotworowe).
Jednocześnie doniesienia o suplementach diety są ciągle sprzeczne, a wiele badań wskazuje, że suplementy mogą zwalczać wszystkie rodzaje chorób, a inne sugerują, że niektóre suplementy mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.

“Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem.”

Hipokrates

Jeśli nie masz pojęcia, czy suplementy diety są odpowiednie dla Ciebie, czytaj dalej, aby uzyskać pomocne informacje (Jak? Kiedy? Dlaczego? Po co?):

  • w dokonywaniu inteligentnych wyborów suplementacyjnych,
  • o unikaniu typowych błędów,
  • osiągnięciu optymalnego zdrowia.

Zacznij od rutynowej procedury leczenia

Aby być zdrowym, musisz stosować zrównoważoną dietę z warzywami, owocami i innymi produktami zawierającymi niezbędne składniki odżywcze. Zbyt często jednak ludzie zwracają się ku suplementom, aby nadrobić niedobory ich diety.

Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre osoby (na przykład osoby z ograniczeniami żywieniowymi) mogą mieć trudności z zaspokojeniem swoich potrzeb żywieniowych, pomimo wysiłków zmierzających do przestrzegania zdrowej i zróżnicowanej diety. Jeśli masz do czynienia z takimi problemami, porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz suplementów.

Twój lekarz w przychodni może również sprawdzić ewentualne braki niektórych składników odżywczych często przyjmowanych w postaci suplementów, takich jak witamina D czy żelazo.

Należy pamiętać, że dieta nie jest jedynym istotnym czynnikiem Twego zdrowa. Rzeczywiście, zmiana codziennych nawyków może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Zamiast np.; brać suplement „na spanie”, należy rozważyć ograniczenie spożycia kofeiny i regularny harmonogram snu. Takie zmiany w stylu życia – w tym regularne ćwiczenia i ćwiczenia technik ograniczających stres – mogą pomóc Ci w odczuwaniu dobrego samopoczucia w walce z niezliczonymi powszechnymi problemami zdrowotnymi.

Zmierz swoje potrzeby suplementacyjne

Rozmowa z twoim lekarzem to najlepszy sposób na ustalenie, czy potrzebujesz suplementów diety. Czytanie o suplementach w internecie lub w książkach i czasopismach może pomóc w zdobyciu wiedzy na temat dostępnych suplementów i ich działania – jednak nie zaleca się samodzielnego „przepisywania sobie”  suplementów na bazie tylko tych materiałów.

Często (choć nie zawsze) takie źródła fałszywie przedstawiają suplementy jako szybkie rozwiązanie problemów, które wymagają starannie zastosowanych długoterminowych zmian.

Twój „opiekun zdrowotny” jest najlepszym ekspertem, jeśli chodzi o stworzenie schematu, który najlepiej odpowiada Twoim unikalnym potrzebom. Niezależnie od tego, czy szukasz więcej energii, lepszej sprawności mózgu, jaśniejszej skóry, mniejszej talii czy silniejszej obrony przed chorobami przewlekłymi, upewnij się, konsultując się z lekarzem przed zainwestowaniem w jakiekolwiek suplementy.

CDN  >>> Przegląd suplementów diety cz.2

Tagi
Stanisław Mesjasz

Pasjonat "Zdrowego stylu życia" w prawdziwym tego słowa znaczeniu (ale nie do przesady). Poprzez swój "Rozwój osobisty" doskonalenie swego postępowania i charakteru. Moje motto: Mieć życie dla siebie!

    1

Może ci się spodobać również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *