ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Podziel się

Suplementy diety – przegląd: druga część artykułu Przegląd suplementów diety cz 1  informująca  o tym, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wprowadzaniu do swojej diety suplementów.

Określ swoją idealną dawkę

Kolejną dużą zaletą omawiania suplementów diety z „dostawcą opieki zdrowotnej” jest to, czy „on” lub „ona” może pomóc ci określić dawkę, która najprawdopodobniej spełni Twoje osobiste potrzeby suplementacyjne. W niektórych przypadkach dawka sugerowana na etykiecie suplementu, może nie być odpowiednia dla Ciebie. W tym celu Twój lekarz może zalecić rozpoczęcie od mniejszej dawki, a w późniejszym okresie zwiększenie tej dawki, w miarę potrzeby

“Uncja środków zapobiegawczych, jest lepsza od tony środków leczniczych.”

Archibald Joseph Cronin

Znajdź suplement jakości

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie szansy na wybór suplementu dobrej jakości.
Należą do nich zakup suplementów od renomowanego producenta lub detalisty, a także wybór produktów opatrzonych pieczęciami zatwierdzonymi przez niezależne organizacje, które rutynowo testują suplementy diety.

Błędem, który często wiąże się z używaniem suplementów, jest przekonanie, że produkty naturalne są z natury bezpieczne. Niektóre suplementy mogą powodować niewielkie skutki uboczne (takie jak nieświeży oddech lub odbijanie, które czasami występują u osób przyjmujących tabletki na bazie oleju rybnego), inne mogą spowodować poważne uszkodzenie wątroby, nerek i innych narządów. Na przykład wiele suplementów odchudzających jest powiązanych z niepożądanymi skutkami, takimi jak ból w klatce piersiowej, zwiększona częstość akcji serca, kołatanie serca.

Kupując suplementy, pamiętaj, że nie możesz „całkowicie” polegać na drogeriach lub pracownikach sklepu ze zdrową żywnością, a nawet farmaceutach, aby ustrzec się przed niekorzystnym możliwym ryzyku związanym z używaniem suplementów. Takie ryzyko jest ściśle uzależnione od twojej historii zdrowia – jeszcze jeden powód, dla którego tak ważne jest przedyskutowanie używania przez Ciebie suplementów z Twoim „lekarzem” –  rozumianym jak dostawca wszelkich informacji o Twoim zdrowie.

Ponadto szczególnie ważne jest, aby kobiety w ciąży lub karmiące zachowywały ostrożność podczas stosowania suplementów diety. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem jakiegokolwiek suplementu.

Niektóre suplementy mogą również zawierać składniki żywności o potencjalnie uczulającym działaniu.

Innym potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia jest przyjmowanie suplementów diety w połączeniu z lekami na receptę lub lekami dostępnymi bez recepty, które mogą powodować szkodliwe interakcje. Na przykład dziurawiec (ziele często reklamowane jako pomocne w sytuacjach zwiększonego stresu) może zmniejszać skuteczność niektórych leków przeciwdepresyjnych, podczas gdy czosnek i miłorząb japoński mogą zwiększać ryzyko krwawienia u osób przyjmujących leki rozrzedzające krew.

Podejmij właściwą decyzję, która jest odpowiednia dla Ciebie

W wielu przypadkach dodanie suplementu do Twojej diety może poprawić Twoje codzienne zdrowie i mieć pozytywny wpływ na Twoje ciało i umysł. Aby uzyskać pomoc w przygotowaniu suplementu, pamiętaj o konsekwentnym korzystaniu z niego, zwracaj uwagę na wszelkie zmiany w codziennym samopoczuciu i zawsze informuj „lekarza” o tym, jakich suplementów używasz.

Tagi
Stanisław Mesjasz

Pasjonat "Zdrowego stylu życia" w prawdziwym tego słowa znaczeniu (ale nie do przesady). Poprzez swój "Rozwój osobisty" doskonalenie swego postępowania i charakteru. Moje motto: Mieć życie dla siebie!

    1

Może ci się spodobać również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *